Farmářská prodejna má otevřeno od úterý do neděle od 9,00 do 17,00. tel 737871968. PŘIPRAVUJEME -12.8.2023 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - jako tradičně zvěřinový guláš, dobroty na grilu, 10 druhů piva na čepu a nově TOMBOLA.

Pěstitelská pálenice

Objednávky pálení na telefonu 731 176 746 a veškeré informace o pěstitelském pálení naleznete na stránkách www.palenicejanova.cz

 

 V naší pálenici se snoubí moderní technologické vybavení s tradičními postupy výroby za účelem získání chutného kvalitního ovocného destilátu.

 Pálíme na nejmodernějších destilačních kolonách od firmy Destila Brno, ve třech kotlích o objemu 150l, 300l a 600 l. Při pálení využíváme jak moderní poznatky, tak i letité zkušenosti.

 Pomocí rektifikační kolony a deflegmátoru dokážeme řídit stupňovitost destilátu i další charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti. Pálenice má moderní design, provedení je měděno-nerezové. Vnější nerezové části mají broušenou povrchovou úpravu a spodní, varné části kotlů jsou měděné. Pod kotli topíme tradičně dřevem. Dřevo máme vlastní a je už zahrnuto

v ceně pálení. Zákazníkům tak odpadá práce s jeho sháněním a chystáním.

 Doprava kvasů do destilačních kotlů je řešena vakuovým čerpáním přes předlohovou nádrž umístěnou nad kotlem. Předlohová nádrž slouží k předehřívání kvasů teplou vodou z deflegmátoru.

 Úkapy a dokapy jsou jímány do skleněných nádob a následně vypouštěny do nerezových zásobníků, které likviduje celní správa. Pro zákazníky je velkou výhodou, že tyto „výskočky“ nemusí platit, protože nepřešly přes lihové měřidlo. U 300 litrů kvasu se jedná zhruba o 230 Kč, které tímto zákazník ušetří.

 Svým konstrukčním provedením je naše pálenice v souladu se Zákonem o lihu č. 61/1997 Sb. a Vyhláškou Mze ČR č. 141/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů a odpovídá standardům EU.


 Po vypálení destiláty ředíme na výslednou lihovitost dle přání zákazníka, nejčastěji na 50% u švestek, 49% u jablek a hrušek, 48% u ostatního peckového ovoce a bobulovin. K ředění používáme vlastní upravenou vodu, která je už zahrnuta v ceně pálení.

 Víc naleznete na stránkách www.palenicejanova.cz

Zpět do obchodu