Farmářská prodejna má otevřeno od ÚTERÝ do NEDĚLE od 9,00 do 17,00. tel 737871968. POŘÁD A STÁLE. PÁLENICE opět v plném provozu, objednávky na telefonu 731 176 746.

Pěstitelská pálenice

Pěstitelská pálenice

Objednávky pálení na telefonu 731 176 746 a veškeré informace o pěstitelském pálení naleznete na stránkách www.palenicejanova.cz

 

Naše technologické vybavení

 

V naší pálenici se snoubí moderní technologické vybavení s tradičními postupy výroby za účelem získání chutného kvalitního ovocného destilátu.

Pálíme na nejmodernějších destilačních kolonách od firmy Destila Brno, ve třech kotlích o objemu 150l, 300l a 600 l. Při pálení využíváme jak moderní poznatky, tak i letité zkušenosti.

Pomocí rektifikační kolony a deflegmátoru dokážeme řídit stupňovitost destilátu i další charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti. Pálenice má moderní design, provedení je měděno-nerezové. Vnější nerezové části mají broušenou povrchovou úpravu a spodní, varné části kotlů jsou měděné. Pod kotli topíme tradičně dřevem. Dřevo máme vlastní a je už zahrnuto v ceně pálení. Zákazníkům tak odpadá práce s jeho sháněním a chystáním.

Doprava kvasů do destilačních kotlů je řešena vakuovým čerpáním přes předlohovou nádrž umístěnou nad kotlem. Předlohová nádrž slouží k předehřívání kvasů teplou vodou z deflegmátoru.

Úkapy a dokapy jsou jímány do skleněných nádob a následně vypouštěny do nerezových zásobníků, které likviduje celní správa. Pro zákazníky je velkou výhodou, že tyto „výskočky“ nemusí platit, protože nepřešly přes lihové měřidlo. U 300 litrů kvasu se jedná zhruba o 230 Kč, které tímto zákazník ušetří.

Svým konstrukčním provedením je naše pálenice v souladu se Zákonem o lihu č. 61/1997 Sb. a Vyhláškou Mze ČR č. 141/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů a odpovídá standardům EU.

Po vypálení destiláty ředíme na výslednou lihovitost dle přání zákazníka, nejčastěji na 50% u švestek, 49% u jablek a hrušek, 48% u ostatního peckového ovoce a bobulovin. K ředění používáme vlastní upravenou vodu, která je už zahrnuta v ceně pálení.

 
Zpět do obchodu