Farmářská prodejna má otevřeno od PONDĚLÍ do NEDĚLE od 9,00 do 17,00. tel 737871968. ZAHÁJENÍ PĚSTTELSKÉHO PÁLENÍ JIŽ 4.9.2023 objednávky na telefonu 731 176 746.

Pěstitelská pálenice

Pěstitelská pálenice

Objednávky pálení na telefonu 731 176 746 a veškeré informace o pěstitelském pálení naleznete na stránkách www.palenicejanova.cz

 

Naše technologické vybavení

 

V naší pálenici se snoubí moderní technologické vybavení s tradičními postupy výroby za účelem získání chutného kvalitního ovocného destilátu.

Pálíme na nejmodernějších destilačních kolonách od firmy Destila Brno, ve třech kotlích o objemu 150l, 300l a 600 l. Při pálení využíváme jak moderní poznatky, tak i letité zkušenosti.

Pomocí rektifikační kolony a deflegmátoru dokážeme řídit stupňovitost destilátu i další charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti. Pálenice má moderní design, provedení je měděno-nerezové. Vnější nerezové části mají broušenou povrchovou úpravu a spodní, varné části kotlů jsou měděné. Pod kotli topíme tradičně dřevem. Dřevo máme vlastní a je už zahrnuto v ceně pálení. Zákazníkům tak odpadá práce s jeho sháněním a chystáním.

Doprava kvasů do destilačních kotlů je řešena vakuovým čerpáním přes předlohovou nádrž umístěnou nad kotlem. Předlohová nádrž slouží k předehřívání kvasů teplou vodou z deflegmátoru.

Úkapy a dokapy jsou jímány do skleněných nádob a následně vypouštěny do nerezových zásobníků, které likviduje celní správa. Pro zákazníky je velkou výhodou, že tyto „výskočky“ nemusí platit, protože nepřešly přes lihové měřidlo. U 300 litrů kvasu se jedná zhruba o 230 Kč, které tímto zákazník ušetří.

Svým konstrukčním provedením je naše pálenice v souladu se Zákonem o lihu č. 61/1997 Sb. a Vyhláškou Mze ČR č. 141/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů a odpovídá standardům EU.

Po vypálení destiláty ředíme na výslednou lihovitost dle přání zákazníka, nejčastěji na 50% u švestek, 49% u jablek a hrušek, 48% u ostatního peckového ovoce a bobulovin. K ředění používáme vlastní upravenou vodu, která je už zahrnuta v ceně pálení.

 
Zpět do obchodu